Przed momentem dotarły do nas świetne wiadomości z włoskiego Rimini, gdzie powoli dobiega końca Puchar Świata w Kickboxingu we wszystkich formułach (2-5.06.2016 r.). Nasze zawodniczki: Iwona Nieroda i Karolina Dziedzic zanotowały bardzo dobry start zdobywając złoto i srebro.
Iwona wystartowała w koronnej dla siebie formule low kick, w kat. wagowej do -56 kg. W walce półfinałowej już w pierwszej rundzie poprzez techniczny nokaut (trzy liczenia w rundzie) rozprawiła się z Turczynką Akman Umran. Walka finałowa była istną powtórką z 2015 roku. Nasza zawodniczka po raz drugi stanęła na przeciwko Francuzki Emmy Gongory, którą tak jak rok temu wypunktowała 3:0. Dodatkowo cieszy nas fakt, że oprócz wygranej Iwona została doceniona przez sędziów i otrzymała tytuł najlepszej zawodniczki turnieju w formule Low Kick bez podziału na kategorie wagowe. Gratulujemy!
Druga z naszych zawodniczek Karolina Dziedzic rywalizowała w formule Full Contact do -70 kg. W walce półfinałowej pewnie (3:0) wypunktowała Norweżkę Emmę Bratic. Niestety w walce finałowej nieznacznie przegrała z kolejną, dobrze znaną Norweżką Birgit Oksnes i tym samym zajęła drugie miejsce. Warto nadmienić, iż rok temu Karolina stanęła na najniższym stopniu podium Pucharu Świata w Rimini. Ten rok pokazuje progres, dlatego nawet głośno nie chcemy mówić co będzie za rok! Gratulujemy Karolina!