Przed kilkoma dniami (8-10.04.2016 r.) w Otwocku zakończyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Kickboxingu Low Kick, na których podopieczni Jerzego Pilarza zdobyli dwa medale: jeden złoty i jeden brązowy.
25-letnia Iwona walcząca w kategorii do -56 kg po raz siódmy z rzędu jako seniorka wywalczyła tytuł mistrzowski w formule low kick. W półfinale jednogłośnie na punkty pokonała Paulinę Saczuk (Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji Wola), a w finale zdeklasowała zawodniczkę gospodarzy Justynę Skoczek (KO Team Otwock). Dodatkowo Nieroda została uznana przez sędziów najlepszą zawodniczką turnieju.
Brązowy medal w kategorii wagowej do -63,5 kg wywalczył nasz "świeżo" upieczony Senior - Krzysztof Kucharzyk. W walce ćwierćfinałowej wysoko na punkty pokonał Jakuba Albina (Champion Gdańsk), następnie w walce ćwierćfinałowej spotkał się z Janem Lodzikiem (Legionowski Klub Sportów Walki Tajfun), z którym przegrał po bardzo dobrej walce. Warto nadmienić, iż Janek to zeszłoroczny, brązowy medalista Mistrzostw Świata Seniorów Low Kick.
Niestety, do udanych turnieju nie zaliczył trzeci z naszych zawodników - Jakub Filipek, który startował w mocno "obsadzonej" kategorii wagowej do -71 kg. Kuba w walce ćwierćfinałowej przegrał z doświadczonym Piotrem Trześniewskim-Trycem (Palestra Warszawa) i tym samym nie poprawił wyniku z przed roku, kiedy to z mistrzostw kraju w tej formule przywiózł brązowy medal.